Rogoźnik: Diecezjalny Dzień Dobra

Data dodania: 2024.04.09

Diecezjalny Dzień Dobra organizowany wspólnie przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz parafię p.w. św. Jadwigi Śląskiej odbył się w niedzielę Miłosierdzia Bożego w Rogoźniku. To także święto patronalne Caritas. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie odbył się koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Po koncercie został zorganizowany piknik. Wśród atrakcji można było znaleźć smakołyki takie, jak wata cukrowa i popcorn, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Ponadto, na pikniku odbywał się kiermasz ciast, gdzie można było skosztować różnorodnych domowych wypieków. Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały również dmuchańce, które dostarczyły dodatkowej radości i zabawy. Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z fachowej konsultacji fizjoterapeuty. Podczas pikniku towarzyszył nam miś BONO, wywołując uśmiech na twarzach wszystkich gości.

Dzień Dobra był nie tylko okazją do celebrowania Miłosierdzia Bożego, ale również stanowił moment podziękowania dla wszystkich wolontariuszy. Ich bezinteresowna praca i poświęcenie są ważną częścią działań naszej Caritas oraz nieocenionym wkładem w pomoc potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Diecezjalnego Dnia Dobra: Księdzu Proboszczowi z parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku, Orkiestrze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej