Nasza Caritas przekazała blisko 900 tys. zł na powodzian

Data dodania: 2024.10.16

W parafiach naszej diecezji w dniu 22.09.2024 r. odbyła się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Pragniemy poinformować, iż na dzień 15.10.2024 r. Caritas Diecezji Sosnowieckiej z wpłat dokonanych ze zbiórki przekazała do Caritas Polska na rzecz powodzian kwotę w wysokości 878 264,75 zł.

Dlatego też w imieniu dyrekcji, pracowników i wolontariuszy dziękujemy wszystkim Wam za zaangażowanie w działa Caritas Diecezji Sosnowieckiej, które kształtują wyobraźnię miłosierdzia i pomagają nam prowadzić i rozwijać kolejne działa dla potrzebujących.

Pragniemy również przypomnieć, iż w niedzielę 27 października odbędzie się zbiórka do puszki Caritas Diecezji Sosnowieckiej na dzieła, które realizujemy w Waszych miastach. Wiemy, że w ostatnim czasie było sporo zbiórek, jednak dla naszej Caritas zbiórka ta ma ogromne znaczenie, jest dużym wsparciem i wiele dzieł, które realizujemy możliwe jest wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu. Prosimy więc o życzliwe zrozumienie.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej