Gołaczewy: Droga Krzyżowa z bł. Jerzym Popiełuszką

Data dodania: 2024.10.17

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Gołaczewach zaprasza 19 października 2024 roku o g. 11.00 do kościoła parafialnego skąd wyruszymy na pątniczy szlak dla uczczenia pamięci bł. Jerzego Popiełuszki, który 40 lat temu został zamordowany stojąc na straży wiary i wolności.

Betonowy krzyż w lesie postawił w 1972 r. leśnik Piotr Szybalski, jako wyraz wdzięczności za to, że przeżył trudny czas wojny. Pewnie nie myślał nawet, że w roku 1972 ks. Jerzy Popiełuszko, późniejszy męczennik za wiarę przyjął święcenia kapłańskie, co łączy oba wydarzenia.

W drogę wyruszymy z relikwiami Błogosławionego, które mamy w naszej świątyni. Będziemy rozważać na kolejnych stacjach drogi krzyżowej słowa wypowiedziane przez ks. Jerzego. Trasa łącznie liczy około 5 km, prowadzi utwardzonymi drogami w lesie. Nie jest bardzo wymagająca.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą oddać cześć naszemu Rodakowi, który Zło dobrem zwyciężał.

Monika Krzywańska